пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

 7 грудня відзначають свято День української хустки, напередодні свята в бібліотеці проведено інформаційну годину "Барвиста берегиня". Свято дуже молоде, впроваджене в 2019 році, чого не скажеш про саму хустину, яка віддавна є оберегом, невід'ємним атрибутом національного образу, а нині ще й стильним аксесуаром.


Українська хустка є невід'ємною частиною української культурної спадщини. Споконвіку на українських землях хустка була не просто головним убором для жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась з покоління в покоління, якщо вишиванка це наш генетичний код, то хустка- оберіг та символ життя. Хустка-особливе вбрання українок. Тут поєднані стримані кольори та витончені малюнки, яскраві барви та ніжні візерунки, що підкреслюють ніжність та вишуканість українок. 

Свято української хустки сприяє збереженню українських традицій. Тож відроджуймо, поважаймо, пропагуймо наші українські традиції- це генетичні скарби нашого народу.

четвер, 28 листопада 2024 р.

Ми проти насилля!!!

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля!» 27 листопада 2024 року за участі служби у справах дітей, фахівця соціальної роботи, завідуючої Гриньківськоі філії та бібліотекаря проведено з учнями 3-4 класів Гриньківської філії Ясенського ліцею квест-гру  «Ми проти насильства!».



Дітей ознайомили з поняттям насильства та його видами. Поговорили про булінг та  як його уникати. Організували інтерактивні ігри про те, як  важливо будувати безпечні стосунки  в школі та підтримувати один одного. 

Загалом зустріч вийшла дуже змістовною та продуктивною. Кожна дитина має право на навчання у середовищі без цькувань, де її поважають та цінують.

субота, 23 листопада 2024 р.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує памʼять жертв Голодомору 1932-1933р і масових штучних голодів 1921-1923 та 1946- 1947р.

Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України . Трагічні події, які ми переживаємо засвідчують: ті хто чинить злочин проти людства мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви гідно вшановані. Саме тому до дня памʼяті жертв Голодомору в бібліотеці проведено  годину-спомин « І памʼяті свіча не згасне» де в час загальнонаціональної хвилини мовчання запалили свічки памʼяті на підвіконні.


Біль памʼяті про героцид нашого народу передається з покоління до покоління. Не забудемо! Свічка памʼяті про невинно загиблі душі буде горіти в цей день, кожен рік, доти, доки існує українська нація .

понеділок, 18 листопада 2024 р.

 19 листопада 2024 року минає 1000 днів від повномасштабного збройного вторгнення  російської федерації на теретирію України. Як нагадування про незламність та мужність нашого народу у боротьбі за право жити у своїй вільній країні, для усвідомлення, що єдність  і здатність до згуртованості всього народу допоможе нам не впасти духом та перемогти  в Гринькові організовано духовну годину "Боже зупини війну", де церковний хор заспівав пісню «В нашім краї йде війна»

Війна - це страшне слово, яке знайоме в наш час кожному українцю. Вже 1000 днів все про що  кожен мріє і молиться - це мир та припинення війни в Україні.

Від початку вторгнення російські окупанти обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять обстріли українських міст та сіл, та їм ніколи не знищити наше прагнення до свободи та незалежності.

Ця війна забрала життя багатьох українців. У багатьох домівках не дочекалися чи то батька, чи то сина, чи то брата, чи то сусіда... Але життя продовжується. І хоч зараз всім важко , не спокійно, але вже не раз доведено, що наша дружня сімя - український народ, здолає всі перешкоди.

І про память всіх невинно вбитих гуртуймося всі живі для зміцнення держави на власній землі!

вівторок, 29 жовтня 2024 р.

 Сучасна бібліотека - це не тільки сховище книг та комп'ютер, а й майданчик для спілкування та цікавих зустрічей. І такою зустріччю була година спілкування "Скарби бабусиної скрині", яка відбулася в бібліотеці с. Гриньків з найстарішою жителькою  села Григорак Марією Микитівною.

Колись у кожній хаті була скриня, і в ній бабусі зберігали все найдорожче, найрідніше їхньому серцю. Сьогодні Марія поділилася з скарбами своєї скрині: це найперше своїми знаннями ( яких в неї чимало) та власноруч виплетеними серветками. Марії нещодавно виповнилося 90 років і вона ще досі виплітає, каже, що коли вона плете, вона забуває за всі тривоги, які її турбують.

Ще Марія дуже любить читати, за своє життя прочитала дуже багато книг, оповідань , романів, уривків, журналів, газет і через читання пізнавала світ. В її скрині зберігається понад 100 номерів газети "Добрий лікар", та календарі "Зелена планета" . Марія говорить що завдяки рецептам з газет не одну біду від себе відігнала.

Наше старше покоління - золотий фонд, скарбниця досвіду та знань. Тож нехай не закривається ніколи бабусина скриня, з якої ми постійно черпатимемо мудрість та любов.


вівторок, 15 жовтня 2024 р.

 Екскурсія "Перший раз в бібліотеку"

Від початку навчального року першокласники отримують знання на уроках, з підручників, вивчили алфавіт і вже навіть вміють непогано читати. Але для пізнання світу і чогось нового цього недостатньо, саме тому 15 жовтня учні 1 класу Гриньківської філії Ясенського ліцею разом з вчителькою Любою Василівною відвідали місцеву бібліотеку.

Маленькі школярі мали змогу ознайомитися з роботою бібліотеки, з новими для них термінами такими як "формуляр" , "читач","бібліотекар", тощо, а також з правилами користування кногою.

Першокласники вибрали і взяли додому книги та пообіцяли бути гарними читачами, старанно читати книги та береги їх.

вівторок, 30 липня 2024 р.

 Літні канікули -унікальна можливість залучення до книги нових читачів , створення простору творчості і приємного спілкування з літературою для всіх бажаючих.

Головне для бібліотекаря - викликати емоційну реакцію, привернути  увагу та бажання  взяти книгу у руки.

В Гринькові було організовано посиденьки «Бібліотека без стін» на дитячому майданчику»

Свіже повітря, цікаві книги,  обговорення останніх новин , кожен зміг поділитися своїми літературними вподобаннями і просто планами до кінця літа . 



Дітям було запропоновано добірку цікавих дитячих книг, а дорослі познайомилися з новинками сучасної літератури .

неділя, 14 липня 2024 р.

 Профорієнтаційна робота - один із важливих напрямків роботи бібліотек з молоддю. Для допомоги усвідомленого вибору майбутньої професії в бібліотеці представлена виставка-адвайзер «На допомогу випускнику».


Перед випускниками  стоїть нелегке завдання вибору професії до душі, визначення професійного життєвого шляху.

Кожна людина народжена для якоїсь справи. І щоб бути щасливою і самодостатньою особистістю слід лише знайти своє призначення у житті .

Дуже важливо не помилитися у виборі майбутньої професії. Вибір професії - це складний і відповідальний крок у житті кожного. Відомо, що коли людина працює з задоволенням, вона не помічає часу і втоми.  Вибір професії припадає на підлітковий вік, а це особливий та дуже не простий, але важливий період кожної людини . Часто вибір професії є неусвідомленим, непродуманим, необґрунтованим і може мати негативні наслідки для людини в майбутньому. 

Універсальних рецептів вибору професії немає, але деякі рекомендації та поради під час заходу ми розглянули і обговорили: формулу вибору професії; способи; труднощі; притчу про трьох мулярів.


Отже, щоб недалеке майбутнє наших випускників було щасливим їм слід зробити правильний вибір . Проте, ми повинні памʼятати , щоб в житті не сталося , яку б професію вони не обрали , людиною повинен стати кожен! 

неділя, 30 червня 2024 р.

 28 червня в Україні відзначається державне свято- День Конституції Україні. 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи Верховна Рада ухвалила і ввела в дію  Конституцію. Цій події передували 6 років важкої праці , консультацій, криз і домовленостей. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності  України.

Цього дня, вшановуючи головний закон нашої країни , в бібліотеці проведено правову годину «Оберіг нашої державності».



 Під час заходу подорожували статтями Основного Закону, де кожне слово, кожна кома мають важливе значення, адже Конституція - це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обовʼязки суспільства та кожного громадянина, це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу.

«Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава». Ця слова ОсновногоЗакону держави закарбовані кровʼю в нашій національній свідомості.

Сьогодні, відзначаючи День Конституції в умовах воєнного стану, наша країна виборює основне конституційне право- жити. Жити щасливо, вільно і цивілізовано  у суверенній, незалежній, демократичній, соціальній, правовій державі .

Тож нехай наша Конституція залишається вічною гарантією нашої національної самостійності, самосвідомості та демократії. 

Разом до перемоги !

середа, 5 червня 2024 р.

Традиційно Україна , як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища, саме тому в цей день бібліотекарем  с.Гриньків проведено виховну годину «Бережи  природу для людського роду»
Природа - творець найбільших благ на землі. Вона наш вірний друг. Природа не лише гарна і корисна, але й дуже тендітна та вразлива, тому вона вимагає від людини любові і поваги, турботи і бережливого  ставлення до себе.
Сьогодні ми хочемо привернути увагу до збереження природи .
Памʼятаймо , природа потребує розуміння з боку людини. Живімо у гармонії з природою , виховуючи в собі любов до неї та інтерес до її охорони.
Ми господарі нашої планети, а вона для нас - наше життя. Берегти природу- значить берегти Батьківщину! 
Яка прекрасна природа України . Ми повинні зберегти її красу!

 7 грудня відзначають свято День української хустки, напередодні свята в бібліотеці проведено інформаційну годину "Барвиста берегиня...